Beton komórkowy Ytong

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 7387
Beton komórkowy Ytong

Technika wytwarzania bloczków z gazobetonu (ta nazwa funkcjonująca w branży i zastępuje frazę "beton komórkowy", inne określenie to suporeks) Ytong została opracowana przez Szweda Axela Erikssona, który uzyskał patent w roku 1924.

5 lat zajęło przygotowanie produkcji na skalę przemysłową. Bloczki Ytong zaczęto produkować w 1929 roku. Kolejne dziesięciolecia to dynamizacja fabrykacji gazobetonu. Powstały zakłady w Polsce i w Niemczech. Okres ten uważa się za początek prawdziwego rozwoju technologii produkcji bloczków z betonu komórkowego.

Do produkcji Ytonga stosuje się naturalne materiały, a są nimi: piasek, wapno, woda oraz niewielkie ilości anhydrytu oraz cementu. Beton komórkowy nie może istnieć bez komórek - czyli porów - które tworzy pasta aluminiowa wchodząc w reakcję z wodorotlenkiem wapniowym spulchniając masę i umożliwiając powstanie milionów małych porów. O powodzeniu tej operacji decyduje bardzo skrupulatny dobór surowców i starannie dopracowany proces techniczny. Ta newralgiczna czynność sterowana jest komputerowo, dzięki czemu systemem dozowania pozwala na produkcję jednolitego i powtarzalnego materiału o bardzo dobrych i stałych parametrach.

Cechy bloczków Ytong

Beton komórkowy Ytong łączy w sobie dwie najważniejsze dla budownictwa mieszkaniowego cechy: wytrzymałość i izolacyjność termiczna, a wszystko to dzięki mnogości niewielkich porów, wytupujących w bloczku. Są one na tyle małe, że nie wpływają na wytrzymałość Ytonga i na tyle liczne, że tworzą skuteczną barierę termoizolacyjną.

Ytong to materiał o wytrzymałości pozwalającej na wznoszenie ścian konstrukcyjnych budynków nawet do 3-4 kondygnacji. Bloczki Ytong stanowią doskonały budulec do murowania ścian jednowarstwowych w budynkach jednorodzinnych.

Najcieplejszy i najbardziej zaawansowany produkt z gamy Ytong to bloczki Ytong Energo+. Bloczki te produkowane są z lekkiej odmiany betonu komórkowego PP2/0,3 i łączą w sobie trzy niezwykle istotne dla materiałów konstrukcyjnych cechy: wytrzymałość, lekkość i izolacyjność termiczną. Ytong Energo+ pozwalają na wznoszenie najcieplejszych ścian jednowarstwowych bez dodatkowego ocieplenia.

Ytong - komfort  przebywania

Bloczek z betonu komórkowego cechuje bardzo dobra przepuszczalność pary wodnej. Budynki wykonane w technologii jednowarstwowej z elementów Ytong gwarantują wyrównany poziom wilgotności oraz brak kondensacji pary wodnej wewnątrz ściany. 

Poniżej zdjęcie jednego z najpopularniejszych bloczków - Ytong 24 PP4/06 S+GT (S = pióro-wpust, GT - uchwyt montażowy, 06 = klasa gęstości 600)

Bloczek Ytong 24

Ściany konstrukcyjne jednowarstwowe i dwuwarstwowe wzniesione w tej technologii gwarantują optymalny mikroklimat pomieszczeń oraz charakteryzują się powolnym oddawaniem ciepła. Daje to wysoki komfort cieplny pomieszczeń, po prostu latem jest nam ochłodo, a zima ciepło.

Gold-Trade, który jest właścicielem marki muryGT.pl, jest również autoryzowanym partnerem firmy Xella - producenta bloczków Ytong. Dzięki długoletniej kooperacji wypracowaliśmy model dzięki, któremu oferujemy Tobie Ytong w dobrej cenie. Sklep online muryGT.pl to pewność dobrego zakupu.

Materiał powstał na podstawie informacji zamieszczonych na stronie producenta.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień