Kreisel - chemia budowlana, tynki, zaprawy, kleje

Zaprawy, tynki, kleje - chemia budowlana Kreisel

Aktywne filtry

W murowaniu, tynkowaniu, wykończeniach Waszych ścian mogą okazać się bardzo pomocne produkty, które stworzyła firma Kreisel. Jej bardzo szeroki asortyment już od wielu lat wykorzystywany jest na niejednej budowie, a użytkownicy bardzo sobie chwalą te materiały za ich wyjątkową jakość i bardzo przystępną cenę. Dlatego warto poświęcić im chwilę uwagi, jeśli właśnie planujecie prace murarskie, czy tynkarskie. Usiądźcie wygodnie, bo przygotowaliśmy zestawienie produktów, w które naszym zdaniem warto będzie się zaopatrzyć.

Kreisel – doskonała jakość w korzystnej cenie

Firma wywodząca się Niemiec, działająca już od 1976 roku, dzięki swoim budowlanym innowacjom, produktom wykorzystującym najnowocześniejsze technologie bardzo szybko podbiła rynek europejski. Jest obecnie jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych marek, kojarzoną właśnie z pracami typowo murarskimi. Ten producent od początku miał na względzie wysoką jakość.

Szereg produktów, które wchodziły stopniowo w obieg, był uprzednio bardzo dokładnie testowany i sprawdzany pod kątem uzyskania pożądanych właściwości, nadających odpowiedni efekt. Dziś można stwierdzić, że firma sprostała zadaniom i osiągnęła swój cel, a dowodzą tego choćby Europejskie Oceny Techniczne ETA 15/0576 oraz ETA 15/0575, które otrzymało wiele materiałów budowlanych Kreisel.

Warto dodać, że jeśli planujemy zaopatrywać się w asortyment z chemii budowlanej, musimy zwrócić uwagę na źródło i sposób przechowywania produktów. W tym przypadku ma to naprawdę ogromne znaczenie, ponieważ źle magazynowany towar traci swoje właściwości, często może nawet już nie nadawać się do wykorzystania. Dlatego zawsze warto sprawdzić naszego dystrybutora pod tym kątem.

Ggdzie kupić materiały chemii budowlanej Kreisel? Nasz internetowy sklep muryGT jest takim odpowiednio przystosowanym miejscem. Od lat zajmujemy się dystrybucją i zaopatrujemy wiele budów zarówno tych prywatnych, jak i tych na większą skalę, prowadzonych przez inwestorów. Nam zaufało wielu, dlatego śmiało możesz do nich dołączyć. To, co nas jeszcze wyróżnia na tle pozostałych to niewątpliwie nasze bardzo korzystne ceny. Ponadto my nie tylko sprzedajemy, ale również służymy radą, bo zdajemy sobie sprawę, że przy tak wielu możliwościach, sposobach budowania, łatwo jest się pogubić.

Chemia Kreisel - mnogość wyboru

Tynkowanie? Z firmą Kreisel stanie się naprawdę prostą i przyjemną czynnością. Znajdziemy tu bardzo wiele rodzajów tynków, poczynając od tych tradycyjnych, na dekoracyjnych kończąc. 

Tynki tradycyjne grubowarstwowe z wapna i cementu jak na przykład Tynk 501 i 511 L mogą być stosowane na ścianach wewnątrz pomieszczeń, a dzięki temu, że są odporne także na mróz, bez obaw mogą pokrywać również naszą elewację. Mamy także tynk gipsowy lekki, który jest niezwykle prosty w przygotowaniu i aplikacji.

Za pomocą tynków cienkowarstwowych zabezpieczymy mury, ale warto podkreślić także ich walory dekoracyjne. Ta grupa produktów jest uniwersalna, ponieważ sprawdzą się zarówno na fasadach domów, jak i na ścianach wewnętrznych. My polecamy na przykład tynk mineralny Pozytynk-Sz, występujący w 2 popularnych strukturach – baranka BR 062 i kornika (drapanej) DR 061. Oba te rodzaje można nabyć u nas w okazyjnie niskich cenach!

Niezwykłą innowacją tej marki jest polimerowy Beton architektoniczny 055, będący niczym innym, jak wersją modelowaną tynku strukturalnego. Z tym materiałem mamy prawdziwe pole do popisu, jeśli chodzi o tworzenie elewacji i ścian w środku. Umożliwia wykonanie bardzo wiernej imitacji różnych surowców skalnych (trawertynu i marmuru); cegły; desek; betonu tradycyjnego i architektonicznego. Do dekoracyjnych tynków należą także przykładowo – barwny Sisitynk 040 w postaci gotowej masy tynkarskiej złożonej ze szkła potasowego i dyspersji silikonowej emulsji oraz Arktynk 010, czyli tynk akrylowy, na nie również warto zwrócić uwagę.

Kreisel - kleje do styropianu, zaprawy klejowem grunty

Kreisel to także specjalnie zaprojektowane pod różne systemy ociepleń, paroprzepuszczalne i mrozoodporne zaprawy klejowe, które zapewniają doskonałe uszczelnienia i wzmacniają ściany. My polecamy np. Lepstyr 210 przeznaczony do montażu płyt styropianu. Specjalnie do styropianu grafitowego mamy zaprawę Lepstyr 210 Extra. Obie mogą być również wykorzystywane na podłożach betonowych, ceramicznych, cementowo-wapiennych, z betonu komórkowego lub silikatowych. Do wełny mineralnej wybierzmy z kolei zaprawę Lepstyr-W 230, natomiast opcją uniwersalną, bo zarówno do wełny, jak i styropianu będzie biała zaprawa Styrlep-B 225.

W ofercie nie zabrakło też środków gruntujących i tu mamy przykładowo Tynkolit – U340 przeznaczony typowo pod tynki cienkowarstwowe (mozaikowe, mineralne, akrylowe, silikonowe i silikatowe); Tynkolit-T 330 odpowiedni pod tynki akrylowe, mineralne i mozaikowe. Pod tynki silikatowo-silikonowe idealnie nada się Tynkolit-Sisi 333.

Mamy też zaprawy murarskie do bloczków silikatowych, tych z betonu komórkowego. Do wyboru są cienkowarstwowe i specjalnie przeznaczone typowo do klinkieru, czy szklanych pustaków.

Ponadto przydadzą nam się na pewno kleje do płytek, mamy na przykład już gotowy do bezpośredniego użycia produkt – klej 111, który jest dedykowany dla płytek gipsowych, ceramicznych i tych kamiennych. Do styropianu użyjmy kleju poliuretanowego 250.

Z farb mamy do wyboru te do zabezpieczania fasad (silikatowe i silikonowe), są one paroprzepuszczalne i odporne na zabrudzenia. Doskonale nadają się do wykończeń powierzchni betonowych lub pokrytych tynkiem cementowo-wapiennym. Do pomieszczeń wewnętrznych mamy do dyspozycji farby lateksowe. Do barwienia elewacji lub ścian w środku możemy wykorzystać Lazur akrylowy 1003. To produkt do tworzenia bardzo dekoracyjnych motywów na ścianie, imitujący drewnianą deskę. Oprócz efektywnego wyglądu tworzy on bardzo wytrzymałą i elastyczną powłokę izolującą.

Ponadto mamy jeszcze betony, podłogowe wylewki samopoziomujące, gładzie, a wśród nich – wapienną i wapienno-cementową; gotową gipsową lub na bazie dolomitu.

Kreisel - systemy do ociepleń, remontów i renowacji

Izolacje termiczne ścian zdecydowanie podnoszą energooszczędność budynku, generując tym samym zyski finansowe. Cieplejsze mury to przecież mniejsze wydatki za ogrzewanie. Firma Kreisel opracowała specjalne systemy, które pozwolą na znaczne zmniejszenie utraty ciepła – TURBO (bazujący na płytach styropianowych) oraz TURBO-W (odpowiednik zawierający wełnę mineralną). Oba rozwiązania możemy łączyć z różnymi wersjami tynków dekoracyjnych np. silikonowych, silikatowych, a także wielu innych o innowacyjnej formule wyprodukowanych także przez tego producenta.

Jeśli planujemy remont, to znajdziemy tu również pomocne materiały, dzięki którym wzmocnimy konstrukcję na zewnątrz – odnowimy elewację, odświeżymy i upiększymy jej wygląd. System Kreisel przeznaczony do remontu to również naprawa ścian wewnętrznych, gdzie przy okazji znacznie poprawimy ich termoizolację. Podstawowym jego składnikiem jest TERMO TYNK 951, poza nim mamy środek gruntujący, impregnat i szpachlę. 

Mury, które uległy zawilgoceniu bądź zasoleniu będą wymagały renowacji, ponieważ ściany, na których tynki, farby uległy zniszczeniu, mają znacznie osłabioną konstrukcję. Prędzej, czy później mogą grozić zawaleniem. Renowacjom podlegają zazwyczaj budowle zabytkowe, ale mogą to być także starsze zamieszkałe kamienice. Prace te polegają na znacznym zminimalizowaniu wilgoci i soli osiadłych na murach. Odpowiedzią producenta są tynki renowacyjne, o porowatej strukturze, które gromadzą wykrystalizowaną sól. Dzięki nim ściana staje się wysoce paroprzepuszczalna i niskonasiąkliwa. Tynk pochłania wilgoć i usuwa ją na zewnątrz w postaci pary wodnej. Cały system renowacyjny składa się z obrzutki renowacyjnej, tynku podkładowego, tynku renowacyjnego szarego i białego, wapiennego, gładzi oraz zaprawy do renowacji, wyrównującej powierzchnię.

Naszym skromnym zdaniem produkty firmy Kreisel powinny znaleźć się rękach każdego fachowca, który mierzy wysoko i dużą uwagę przykłada do jakości i funkcjonalności wykończeń murowych. Przy zastosowaniu zaprezentowanych przez nas produktów jest to niemal gwarantowane. Nie jest to zresztą tylko nasza opinia, ponieważ obserwujemy rynek i tam wyraźnie widać, że po asortyment sięga coraz więcej osób. Także nie ma się co zastanawiać, my zapraszamy na zakupy do sklepu online muryGT i życzymy samych sukcesów budowlanych!