Gazobeton, beton komórkowy, suporex - mega cena Solbet, H+H, Ytong, Multipor
Materiały murowe z betonu komórkowego - 6-50 cm. Ściany nośne i działówki. Xella, Ytong, H+H, Solbet
Beton komórkowy (gazobeton, Suporex) - właściwości, zastosowania
Beton komórkowy określany jest jako gazobeton, co jest związane z jego powstawaniem oraz Suporex, czyli popularnej marki producenta bloczków betonowych. Beton komórkowy charakteryzuje się wysoką trwałością i wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne. Gazobeton jest materiałem niepalnym o doskonałych parametrach izolacyjnych. Zastosowanie betonu komórkowego pozwala uzyskać komfort termiczny i akustyczny.
Dodatkowym atutem gazobetonu jest paroprzepuszczalność, co wpływa na optymalny mikroklimat w pomieszczeniach. Powszechnie stosowany materiał budowlany jest ceniony przez inwestorów z uwagi na łatwość aplikacji, co również przekłada się na skrócenie czasu prac budowlanych. Gazobeton znajduje zastosowanie jako:
- materiał konstrukcyjny - ściany nośne zewnętrzne i wewnętrzne, ściany działowe
- materiał izolacyjny - posadzki, dachy płaskie, stropy
- beton komórkowy może być stosowany również do wypełnienia konstrukcji szkieletowych
Beton komórkowy - rodzaje
Gazobeton można podzielić pod względem:
- wytrzymałości na ściskanie
- klasy gęstości
Wytrzymałość na ściskanie - uzależniona jest od ilości gazu w bloczku betonowym. Klasę wytrzymałości na ściskanie określa gęstość betonu komórkowego. Przyjmuje się, że im wyższa gęstość, tym wyższa wytrzymałość gazobetonu. Na podstawie klasy wytrzymałości możliwe jest prawidłowe dopasowanie gazobetonu do jego zastosowania.
Bloczki betonowe klasy 1,5 (gęstość 300-400 kg/m3) przeznaczone są do ścian nośnych jednowarstwowych. Gazobeton klasy 2 (450-550 kg/m3) stosuje się zazwyczaj w budynkach przemysłowych. Klasa 3 (600-650 kg/m3) betonu komórkowego najlepiej sprawdzi się w przypadku ścian warstwowych nośnych i działowych. Najwyższe klasy gazobetonu: 4 i 5 (700, 750, 800 kg/m3) polecane są do ścian o wysokiej wytrzymałości.
Klasa gęstości - określa stosunek masy do objętości betonu komórkowego. Gęstość gazobetonu określa wytrzymałość na nacisk oraz parametry izolacyjne. Im wyższa gęstość betonu komórkowego, tym niż współczynnik przewodzenia ciepła i mniejsza wytrzymałość na nacisk. Wyróżnia się beton komórkowy o gęstości od 300-800 kg/m3.
Dobierając gazobeton pod względem klasy gęstości, warto pamiętać o tych zależnościach. Przykładowo beton komórkowy o gęstości 300kg/m3 charakteryzuje się doskonałymi parametrami termicznymi (lambda 0,075 W/(mK) i niską klasą wytrzymałości na nacisk, dlatego najczęściej stosowany jest do ścian zewnętrznych.
Beton komórkowy - gdzie kupić najtaniej?
Beton komórkowy od wielu lat cieszy się uznaniem wśród inwestorów indywidualnych i profesjonalistów. Gazobeton jest flagowym produktem wielu uznanych marek. Wśród klientów największym zainteresowaniem cieszą się bloczki betonowe Solbet, H+H, Ytong, dostępne w różnych rozmiarach i wariantach.
Produkty cenionych marek wyróżniają się wysoką jakością wykonania i trwałością. Niesłabnącą popularnością wśród klientów cieszy się też beton komórkowy Suporeks, który wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną. Beton komórkowy najlepiej zamówić w profesjonalnej hurtowni budowlanej.
MuryGT to bogaty asortyment, niskie ceny i sprawna realizacja zamówień. W naszej hurtowni online znajdziesz beton komórkowych najbardziej cenionych marek. Dzięki wieloletniej współpracy z producentami betonu komórkowego możemy zaoferować najwyższej jakości produkty w wyjątkowo korzystnych cenach.
Zapewniamy dostawę prosto na Twoją budowę. Sprawdź naszą ofertę i zamów już dziś najtańszy beton komórkowy z dostawą na terenie całego kraju. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.