Ytong - beton komórkowy

Beton komórkowy - najwyższa jakość.

Aktywne filtry

Ytong (grupa Xella) – beton komórkowy na miarę nowoczesnego energooszczędnego budownictwa

Ytong niemieckiej grupy Xella to marka, pod którą kryją się nowoczesne rozwiązania murowe z wykorzystaniem betonu komórkowego. Gazobeton Ytong dzięki porowatej strukturze ma bardzo dobre parametry termiczne, a do produkcji wykorzystano jedynie naturalne surowce (piasek, wapno, woda). W skład asortymentu wchodzą bloczki komórkowe, płyty stropowe i dachowe, nadproża, kształtki U oraz zaprawy.

Całość pozwala na kompleksowe tworzenie ścian zgodnie z zasadami budownictwa energooszczędnego. System Ytong jest odpowiedni do budowy domów prywatnych, budynków użytku publicznego oraz hal produkcyjnych. Po sprawdzone produkty zapraszamy do naszej hurtowni internetowej muryGT. Oferujemy gazobeton w super cenach i z dostawą prosto na budowę.

Marka Ytong w branży budowlanej

Szwedzka marka Ytong powstała 100 lat temu, a od 25 lat istnieje na polskim rynku. Oferuje ona szeroki wybór materiałów budowlanych powstających w zakładach jednego z największych producentów betonu komórkowego na świecie - Xella. Nowoczesne rozwiązania i produkty wchodzące w skład systemu Ytong to odpowiedź na trudne wyzwania stojące obecnie przed branżą budowlaną.

Ytong - efektywne i energooszczędne budownictwo 

Materiały Ytong wykonane są z betonu komórkowego, który wspiera efektywne, energooszczędne, zrównoważone i przystępne budownictwo. Bloczki/pustaki Ytong można też poddawać recyklingowi, co w znacznym stopniu poprawia wskaźniki oddziaływania na środowisko naturalne. Co jeszcze wyróżnia beton komórkowy Ytong spośród innych materiałów budowlanych?

Do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie naturalne surowce: wodę, wapno i piasek.

Bloczki Ytong mają porowatą strukturę, w której pęcherzyki powietrza utrudniają odpływ ciepła na zewnątrz budynków.

System Ytong przeznaczony jest do wznoszenia energooszczędnych budynków: domów jedno- i wielorodzinnych, hal przemysłowych i obiektów użyteczności publicznej.

System Ytong do szybkiej, kompleksowej budowy domów

W skład systemu Ytong wchodzą elementy wykonane z betonu komórkowego. Pozwalają one na zbudowanie kompletnego budynku w stanie surowym. Nie ma przy tym potrzeby stosowania innych materiałów budowlanych, dzięki czemu w czasie budowy z użyciem systemu Ytong nie występują problemy związane ze stykami technologicznymi.

System Ytong to:

 • elementy ścienne, 
 • bloczki do obudowy wanien i wnęk,
 • płyty stropowe,
 • płyty dachowe, 
 • gotowe nadproża, 
 • kształtki U (do wykonywania elementów żelbetowych), 
 • zaprawy.

Efektywność i komfort pracy - zalety systemu Ytong

Dlaczego Ytong to inny poziom budowania? Poniżej przedstawiamy listę atutów, dzięki którym budowa domu dzięki zastosowaniu systemu Ytong przebiega szybko i sprawnie.

 • Murowanie na cienką spoinę poziomą,
 • Zastąpienie spoiny pionowej łączeniem na pióro i wpust,
 • Mniejsze zużycie zaprawy i łatwiejsze tynkowanie dzięki gładkiej powierzchni i wysokiej dokładności wymiarowej elementów (±1 mm),
 • Możliwość stosowania wielkowymiarowych systemów Ytong,
 • Uchwyty montażowe ułatwiające murowanie ścian i przenoszenie bloczków Ytong.

Właściwości termiczne bloczków Ytong - ciepły dom

Bloczki z betonu komórkowego Ytong to innowacyjny materiał budowlany, a jego unikalne cechy i właściwości wpływają na efektywność i trwałość konstrukcji. System Ytong to również doskonała izolacyjność termiczna. Na przykład z bloczków Energo Ultra+ (o grubości 36,5 i 48 cm) można zbudować ścianę jednowarstwową bez ocieplenia - ich izolacyjność termiczna U wynosi 0,15 W/m²K. 

Beton komórkowy Ytong charakteryzuje się wysoką bezwładnością cieplną: oddaje ciepło przez długi czas, dzięki czemu wewnątrz budynku utrzymuje się stała, przyjemna temperatura. Termiczna jednorodność materiałów Ytong oznacza, że wykazują one takie same właściwości we wszystkich kierunkach, co pozwala między innymi ograniczyć powstawanie mostków termicznych w narożach budynków. 

Bezpieczny i zdrowy dom - budowa z pustaków Ytong

Bloczki z betonu komórkowego Ytong to najlepszy przykład innowacyjnych materiałów pozwalających na wznoszenie energooszczędnych, ale też bezpiecznych budynków.

 • Pustaki Ytong wykazują bardzo małą promieniotwórczość naturalną,
 • Bloczek Ytong charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością, dzięki czemu wykonane z niego ściany gwarantują zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach,
 • Mikrostruktura bloczków Ytong (doskonała struktura krystaliczna) zapewnia im wysoką wytrzymałość na ściskanie,
 • Beton komórkowy Ytong to materiał ekologiczny z deklaracją środowiskową EPD. 
 • Materiał, z którego produkowany jest system Ytong, ma klasę reakcji na ogień A1, co oznacza, że jest niepalny, a w kontakcie z ogniem nie wydziela trujących gazów ani płonących kropli.

Bloczki Ytong - cena i transport

W naszej hurtowni internetowej muryGT mamy bogatą ofertę nowoczesnych i energooszczędnych materiałów marki Ytong. Wymiary, właściwości, zastosowanie oraz warunki transportu - wszystko to znajdziesz w jednym miejscu. Przejrzyj produkty, jakie przygotowaliśmy w naszej ofercie i przekonaj się, że nasze ceny są wyjątkowo konkurencyjne! 

Masz pytania związane z zamówieniem produktów Ytong? Zapraszamy do kontaktu! Nasi doradcy chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą dobrać odpowiednie materiały. Napisz lub zadzwoń!