Grubość muru

Grubość muru

Przeznaczenie

Przeznaczenie

Klasa wytrzymałości

Klasa wytrzymałości

W naszym blogu...

W naszym blogu...

Ceramika Podkarpacka - pustaki ceramiczne

Ceramika Podkarpacka sp. z o.o. to nowoczesne, w pełni zautomatyzowane miejsce, doskonale przystosowane do produkcji wysokiej jakości pustaków ceramicznych. Zakład powstał według projektu światowego lidera branży budowlanej – firmy Keller HCW, która również budowała od podstaw jego hale produkcyjne. Tworząc pustaki, Ceramika Podkarpacka bazuje na niezawodnej technologii rodem z Włoch od firmy Cosmac. Na terenie zakładu znajduje się park technologiczny. Tam codziennie sztab wykwalifikowanych pracowników na bieżąco sprawdza i testuje wszelkie nowe rozwiązania, za nim trafią na rynek.

Ceramika podkarpacka pustaki ceramiczne

Subcategories

Aktywne filtry

Jak wygląda proces technologiczny, w którym powstają dokładnie te pustaki? Już wyjaśniamy możliwie najprościej! Prześledźmy pokrótce ważniejsze etapy. Najpierw trzeba przygotować surowiec, który w specjalnie określonych proporcjach transportowany jest na taśmy. Następnie zawartość przepuszczana jest przez czujnik elektromagnetyczny, który usuwa ewentualne szkodliwe metale obecne w złożu gliny. Po dodaniu odpowiedniej ilości wody zarobowej surowiec jest starannie wyrabiany przez maszyny, tak aby późniejszym etapie w gotowych pustakach, nie powstawały odpryski. Przerobiony trafia do specjalnych boksów, gdzie leżakuje przez około 3 tygodnie.

Pustak ceramiczny 250 mm Ceramika Podkarpacka

Teraz przychodzi kolej na formowanie. Przygotowany materiał jest wybierany koparką i jego konkretna ilość trafia do przecieraka sitowego. Zawartość jest przeszukiwana ponownie czujnikiem, który wyłapuje ewentualne fragmenty metali. Potem w specjalnej prasie nasz wcześniej przygotowany surowiec jest formowany. Długie uformowane pasmo jest dzielone na części o odpowiednich wymiarach i transportowane za pomocą przesuwnicy do suszarni.

Suszenie odbywa się w szczelnie zamkniętych komorach. Materiał jest ogrzewany ciepłem odpadowym z pieca, ewentualnie wspomaganym instalacją palnikową. Tak przygotowany może być nareszcie wypalany w piecu tunelowym, w atmosferze utleniającej. Uff to już prawie koniec, teraz pozostało już tylko pakowanie. W firmie zajmują się tym roboty. Układają i zabezpieczają pustaki przed przerysowaniem. Następnie zafoliowany towar trafia do magazynu, potem do naszych rąk.

W ten oto sposób powstają elementy, z których możemy budować ściany naszych domów, mieszkań i innych obiektów. Pustaki Ceramiki Podkarpackiej doskonale sprawdzą się przy stawianiu zabezpieczonych ścian murowanych, ścian działowych czy słupów. Produkty te posiadają certyfikaty potwierdzające w pełni ich funkcjonalność i bezpieczeństwo stosowania. Dlatego absolutnie nie musimy się obawiać o solidność i trwałość murów naszych pomieszczeń.

Nie można nie wspomnieć o ważnym aspekcie ekologicznym! Temat bardzo istotny, bo dbałość o naszą planetę powinna być podstawą. Tutaj możemy być również spokojni, ponieważ zakład posiada nowoczesne maszyny, które spełniają przyjęte normy i określone wymogi. Cały proces produkcyjny odbywa bardzo sprawnie, tak aby zminimalizować ewentualne szkody środowiskowe. Tym samym wybierając pustaki ceramiczne Ceramiki Podkarpackiej, chronimy środowisko. Pamiętajcie, że możecie je kupić u nas w internetowych sklepach GT i to w konkurencyjnie niskich cenach!

Ceramika Podkarpacka, wymiary, logistyka

Pustaki ceramiczne CP
pustak wymiary klasa zapotrzebowanie waga  ilość na palecie ilość palet / szt. na aucie
Pustak Ceramiczny 250 325 x 250 x 238 15 12,5 szt. / m2 12 kg 72 szt. 26 pal. / 1872 szt.
Pustak Ceramiczny 115 325 x 115 x 238 10 12,5 szt. / m2 b.d. 144 szt. 26 pal. / 3744 szt.