• Obecnie brak na stanie
Pustak ceramiczny Porotherm 25 P+W kl. 15
  • Pustak ceramiczny Porotherm 25 P+W kl. 15
  • Pustak ceramiczny Porotherm 25 P+W klasa 15 na ściany nośne

GT Porotherm 25 P+W Wienerberger klasa 15 tani pustak ceramiczny ściany nośne

9,72 zł
Brutto

Pustak ceramiczny Porotherm 25 P+W klasa 15 Wienerberger to jeden z najczęściej wybieranych materiałów ściennych w Polsce. Doskonały na ściany nośne.

CERAMIKA / POROTHERM 25 P+W / kl. 15

Wymiary Porotherm 25 P+W - szerokość: 25 cm x długość: 37,3 cm x wysokość: 23,8 cm. Ten pustak jest bardzo popularnym materiałem do wznoszenia ścian nośnych - wewnętrznych z ociepleniem i wewnętrznych bez izolacji. Porotherm wykonany jest z ceramik poryzowanej w technologi pióro+wpust (stąd P+W w nazwie). Dzięki temu prace murarskie posuwają się szybciej, a mur jest cieplejszy.

Cena loco fabryka Wienerberger. Koszty transportu - prosimy o kontakt.

Kliknij tu koniecznie!!!
Ilość
Obecnie brak na stanie

Pustak ceramiczny Porotherm 25 P+W kl.15

Porotherm 25 stosuje się do wznoszenia ścian nośnych zewnętrznych (tu potrzebna będzie warstwa izolacyjna se styropianu lub wełny mineralnej) oraz ścian naośnych wewnętrznych.

Pustak jest bardzo popularny. W niektórych regionach kraju dominuje i jest jednym z pierwszych jakie przychodzą na myśl wszystkim tym, którzy zaczynają przygodę z budową domu, a wysoko poustawiane, czerwono-pomarańczowe palety Porothermu są częstym widokiem na składach budowlanych i hurtowniach.

Wymiary Porotherm 25 P+W: 25 x 37,3 x 23,8 cm. Pierwsza wartość to grubość pustaka (a co za tym idzie grubość muru), druga to jego długość, a ostatnia to wysokość. Aby wybudować 1 m2 ściany potrzeba około 10,7 szt. Jest to wartość uśredniona i zależny od ilości spoiny poziomej aplikowanej przez murarzy. Piszemy poziomej, gdyż dzięki zastosowaniu techniki na pióro+wpust (P+W) spoinowanie pionowe, w przypadku Porothermu 25, nie jest konieczne.

Pustak produkowany jest przez jednego z największych producentów ceramiki w Europie - firmę Wienerberger. Do powstania Porothermu wykorzystywana jest ceramika poryzowana - jej poświęcimy oddzielny artykuł. W telegraficznym skrócie powiemy tylko, że dzięki tej technologii materiał ceramiczny wykazuje lepsze parametry termiczne, niż mur o analogicznej szerokości zbudowany z ceramiki klasycznej.

Dane transportowe Porotherm 25 P+W:

  • ilość pustaka na palecie: 72 szt
  • ilość palet na aucie 24 t.: 19 lub 18 (18 palet ładowanych jest w zakładzie w Gnaszynie k. Częstochowy)
  • ilość sztuk na aucie 24 t.: 1 368 szt. lub 1 296 szt. (Gnaszyn)
  • transport do Ciebie realizujemy prosto z fabryk Wienerbergera
  • koszt transportu - prosimy o kontakt

Dostępność pustaka Porotherm 25 P+W. Jako jeden z największych dystrybutorów marki Wienerberger staramy się zaspokoić państwa potrzeby. Czasami zdarza się, że zapotrzebowanie na Porotherm 25 P+W (przypomnijmy - najpopularniejszy w Polsce pustak ceramiczny do wznoszenia ścian konstrukcyjnych nośnych) jest rozchwytywany i fabryki Wienerbergera nie nadążają z produkcją. Ale proszę się nie martwić - państwa zamówienie jest traktowane przez nas priorytetowo i zrobimy co w naszej mocy, aby trafiło na budowę na czas. 

Czas realizacji - wiąże się z poprzednim akapitem. Standardowo dostawa Porothermu 25 P+W klasa 15 zajmuje nam około 7 dni roboczych. W przypadku ograniczenia w dostępności pustaka termin ten może ulec wydłużeniu.

Deklaracja właściwości użytkowych pustaka ceramicznego Porotherm 25 P+W kl. 15:

Deklaracja właściwości użytkowych Porotherm 25 P+W kl. 15 A

Pth 25 P+W kl.15

Data sheet

Producent
Wienerberger
Grubość muru
25 cm
Klasa wytrzymałości
kl. 15
Materiał
Ceramika
Przeznaczenie
Ściana nośna
Ilość szt / m2
10,7 szt /m2
Wymiary (szer. x dł. x wys.)
25 x 37,3 x 23,8 cm
Ilość sztuk na palecie
72 szt.
Ilość palet / auto 24 t.
19 lub 18 (Gnaszyn)
Ilość sztuk / auto 24 t.
1 368 szt. lub 1 296 szt.
Waga
ok. 17,8 kg/szt.
Współczynnik przenikania ciepła (λ)
0,313
U ściany W/m2K
1,03 W/m2K bez tynku

Specyficzne warunki

Pliki do pobrania

Porotherm 25 P+W klasa 15 A

Wymiary, klasa, Opór cieplny, wytrzymałość, etc. Pełna dokumentacja dotycząca pustaka ceramicznego Wienerberger Porotherm 25 P+W klasa 15 A

Pliki do pobrania (116KB)
chat Komentarze (0)