Solbet - beton komórkowy, boczki, płytki, chemia budowlana

Polski producent betonu komórkowego z Solca Kujawskiego. Firma, która jest jednym z liderów branży. Jej "600" o wymiarach 24 cm i 12 cm to jeden z najczęściej wybranych materiałów ściennych do domów jednorodzinnych.

Solbet to cała gama produktów - nie tylko bloczki z gazobetony liniach Solbet Optimal, Optimal Plus czy Solbet Ideal - o klasach gęstość odpowiednio 700 i 600 (Optimal), 500 i 400. To również płytki gazobetonowe Smart, kształtki U, nadproża, bardzo szeroki pakiet chemii budowlanej oraz narzędzia systemowe potrzebne do wzniesienia muru z Solbetu (i nie tylko), a wszystko w najwyższej jakości i dobrej cenie. Cena - nie ukrywajmy - ma znaczenie, a my staramy się utrzymać na zadowalającym poziomie.

Beton komórkowy Solbet 

Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych bloczków tej marki jest bloczek Solbet Optimal 24 klasa 600. Wg uzyskanych przez nas informacji Solbet zaspokaja 33% rynku materiałów budowlanych w Polsce - oczywiście mówimy o ścianach z betonu komórkowego, produkując rocznie 2,5 miliona m3 betonu komórkowego. Ile to jest? 670 basenów olimpijskich! A basen taki ma aż 50 metrów długości, 25 metrów szerokości i 3 metry głębokości. Sporo nie?

Solbet to 12 zakładów produkcyjnych betonu komórkowego i chemii budowlanej zlokalizowanych na terenie całej Polski. Marka rozpoznawana i doceniane również poza granicami naszego kraju.

Poniżej przedstawiamy tabelę zastosowania materiałów murowych Solbet (bloczki, płytki, kształtki U oraz nadproża). Dzięki niej łatwo będzie odnaleźć się w zastosowaniu poszczególnym asortymencie firmy, a także poznać w czytelnej formie to, co Solbet oferuje.

Oferta Solbet

asortyment Solbet

szerokość profil klasa gęstości
400 500 600 700

płytki Solbet

6 Z
8 Z

bloczki Solbet

10 Z
12 Z
18 P+W
24 P+W
24 W
30 P+W
30 W
36 P+W
36 W
42 P+W

kształtki U

U24
U30
U36
U42

-------------------------------------------------------------

  wykonywanie małej zabudowy (wanien, brodzików itp.), obudowy wieńców w ścianie jednowarstwowej dla ścian zewnętrznych pomieszczeń o temperaturze do 16°C
  ściany działowe
  sporadyczne zastosowane do wykonywania ścian nośnych z ociepleniem
  najczęściej stosowane do wykonywania ścian nośnych z ociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych
  wznoszenie ścian wypełniających lub słabo obciążonych ścian nośnych z ociepleniem
  wykonywanie ścian z ociepleniem
  wykonywanie ścian jednowarstwowych dla ścian zewnętrznych pomieszczeń o temperaturze do 16°C
  do murowania ścian jednowarstwowych
  stosowane do wykonywania traconego szalunku, do wykonywania w nich belek lub słupów żelbetowych